Naslovnica Mi Sjećamo li se pripovijesti da Hrvatska nije zanimljiva migrantima?

Sjećamo li se pripovijesti da Hrvatska nije zanimljiva migrantima?

0

Uvjeravali su nas svojedobno kojekakvi mudraci da je hrvatska tek tranzitna ruta i da nas se migracije zapravo mnogo ne dotiču. No neki jedan Deutsche Welle pisao o tome da njemačke vlasti žele povećati broj deportacija u druge zemlje EU-a, anajviše migranata bi trebalo biti vraćeno u Hrvatsku: njih 16,000.

Takve deportacije unutar EU-a su predviđene Uredbom Dublin III. Vladajući nas političari s druge strane uvjeravaju da Hrvatska ne će postati tzv. hot spot za migrante.

Dobro je što i dio političkih struktura upozorava na ilegalne migracije. One su iz sigurnosnog aspekta vrlo problematične jer je ilegalne migrante teško kontrolirati, a namjere im nisu poznate. Međutim, za promjenu identiteta europskog kontinenta daleko su opasnije legalne (radne) migracije iz jednostavnog razloga što su daleko intenzivnije. A na njihovu opasnost rijetko tko upozorava. Nije „politički korektno“.

Ključni je problem u tome što je umjesto kulture života Europa izabrala kulturu smrti. Europa doslovce propada u demografskom smislu. I umjesto da se tome problemu doskoči promicanjem kulture života i stvaranjem okružja povoljnog za rađanje djece, kao ključne vrijednosti EU-a nude se nude se ideologije abortizma, genderizma i zelenog fundamentalizma. Nedostatak ljudi, odlučeno je u Bruxellesu, nadoknadit će se neselektivnim uvozom iz Afrike i Azije.

U ovaj je žrvanj upala i Hrvatska. Nakon što je pola milijuna Hrvata otišlo u inozemstvo u posljednjih desetak godina – do 2030. će prema procjenama toliko stranaca biti u Hrvatskoj. To je više od 10 posto stanovništva, koje je k tome vitalno i u fertilnoj dobi.

No ne smijemo reći da je to zamjena stanovništva da nas ne bi napali „politički korektni“ tzv. fact checheri koji predstavljaju poluge globalističke cenzure.

Nije teško pogoditi kuda vode politike koje je prihvatila i Hrvatska. Gledamo ih svakog dana u Francuskoj, Švedskoj, Njemačkoj i drugim zemljama.

Pametni uče na tuđim grješkama, a budale ne će naučiti niti na svojima.  

Prethodni članakAmerički biskupi pozivaju katolike na sudjelovanje u Nacionalnom molitvenom bdijenju za život
Davor Dijanović, rođen 1987. godine u Bjelovaru, hrvatski je novinar, kolumnist, povijesni istraživač, geopolitički analitičar i publicist. Trinaest godina iskustva u online i tiskanom novinarstvu te digitalnim platformama. U rodnom Bjelovaru završio je opću gimnaziju, a na Libertas međunarodnom sveučilištu u Zagrebu magistrirao međunarodne odnose i diplomaciju. Završio je Londonsku školu za odnose s javnošću, smjer Odnosi s javnošću i upravljanje reputacijom, a na Učilištu Petar Zrinski edukaciju za specijalista digitalnog marketinga. Od 2008. do danas objavio oko 1500 novinskih i publicističkih priloga o temama iz područja politike, geopolitike, povijesti i kulture te nekoliko preglednih odnosno stručnih radova. Posebna područja njegova interesa su: suvremena povijest, geopolitika, odnosi velikih sila i međunarodna sigurnost. Autor je knjige "Hrvatska u žrvnju Jugosfere" (2015.) i voditelj podcasta Geopolitički objektiv. Oženjen, otac četvero djece.

Exit mobile version